Anthony G. Morris, John Caldwell: Jégkorona

Írta: Aldyr - 2015. 11. 23. - 20:07

A száműzött de Vigorard fivérek – Zmed, Hmuda és Lenk – Dré­nia legrangosabb arkhon családjának sarjai hat éven át nincstelen zsoldosként tengődtek a kathír Khigraj kán sere­gé­ben. Mindvégig arról ábrándoztak, hogy egyszer majd elégtételt vesznek alattomos féltestvérükön, Toharon, aki csalárdsággal semmizte ki őket az örökségükből. És most eljött az ő idejük, hogy valóra váltsák álmukat. A rég letűnt guarni faj egy nagy­ha­talmú entitásának támogatását élvezve hazatérnek ott­ho­nuk­ba, hogy megküzdjenek igazukért – ha kell, akár egész Drénia és annak megcáfolhatatlan Törvé­nye ellenében is.

Sejtették, hogy nem lesz könnyű dolguk, ám azt nem, hogy ők is csak bábok egy a távoli jövőbe mutató hatalmi játszmában, s hogy olyasmibe keveredtek, amibe sosem szerettek volna. Sem­mi nem az, aminek látszik. Sőt, még a látszat is hamis. Éles pen­gék kellenek az egymásba fonódott szálak elvagdosásához.

A VÉR ÉS KORONA-sorozat első kötete két regényt  és egy no­vel­lát tar­tal­maz, melyekből megismerhetjük a drén fivérek bosszú­já­nak történetét, a drén–zhíli háború kezdetét, és a de Vigo­rar­dok heroikus küzdelmét hatalmuk megszilárdításáért.

Egy régóta várt, hiánypótló kötet, mely az előzmények ismerete nélkül is olvasható, s amely történet végére a hamarosan meg­je­lenő folytatás, a VÉRREL ÍRT SORSOK tesz pontot. További részletek a Tovább gombra kattintva!A JÉGKORONA c. kötet a "Vér és Korona" minisorozat első része, mely a korábbról megismert de Vigorard-fivérek életének dicsőbb szakaszát követi. Várhatóan december 10-e tájékán fog megjelenni, mint ahogy az előzmény, a Drén Fivérek újra kiadása is akkortájt.

A kötetben két regény és egy novella található:
A regények egyenként kb. 450-500.000 karakteresek - azaz, terjedelemben nagyjából A Káosz Szavához hasonlók.

- John Caldwell: Testvérbosszú
   Ez a regény gyakorlatilag ott veszi fel a fonalat, ahol a Drén Fivérek véget ért: Zmed, Hmuda és Lenk hazatérnek Dréniába, hogy leszámoljanak csaló testvérükkel, Toharral. Stílusát és jellegét tekintve a lazább és humorosabb Caldwell-művek közé sorolható; valahol a Drén Fivérek és A Káosz kincse vonalán.

- Anthony G. Morris: Lendor
   Egy kb. 15 oldalas novella, amely a drének inváziójának kezdetéről ad képet; Lendor szigetének megszállásáról, és egy árulásról. Ebben nem szerepelnek a fivérek, viszont a történetnek - illetve, egyik fő alakjának - jelentős szerepe lesz a "Vér és Korona" 2. kötetében, a Vérrel írt sorsokban.

- Anthony G. Morris: Jégkorona
   Brithugar, Drénia királya utód nélkül halálozik el, és a Királyválasztó Tanács úgy dönt, hogy az új király kilétéről egy Viadalnak kell döntenie az arkhon családok exarchái között. A becsületüket tisztázó de Vigorard fivérek is bejelentik Zmed igényét a Jégkoronára, és támogatóikkal együtt készülnek a Viadalra. Azonban hamar kiderül, hogy a jelölteknek nem egymás ellen kell megmérkőzniük, hanem egymással versengve - ámde összefogva - kell harcolniuk az otthonaikat feldúló irissari hordák ellen.

   A "Vér és Korona" 2. kötete, a Vérrel írt sorsok a de Vigorard fivérek utolsó tetteit követik majd végig, aprólékosan kibontva azokat a történéseket, amelyek oda vezetnek, hogy hamarosan fogadott testvérük, Skandar Graun kerüljön Drénia trónjára. (Ez a regény is kész, illetve, még a végső csiszolgatás alatt áll, de 2016. első negyedévében megjelenik.)
   Van arról szó, hogy készülnek további folytatások is, amelyek a drén-zhíli háborút taglalják, ám ez egyelőre csak ötlet és tervezgetés szintjén áll, és legjobb esetben is csak 2016 őszén esedékes. Vagy majd kiderül smile

   Mint már volt arról szó, az első két kötetnek az anyagát Morris írta meg az én eddigi műveimben leírtakból építkezve. Eredetileg azt beszéltük meg, hogy - mivel én is bele fogok írogatni, csiszolgatom és dolgozok rajta -, mindhárom írást közösen jegyezzük. De aztán az első regényt, a Testvérbosszút nem csak csiszolgattam, de olyan alaposan átforgattam és átírtam saját szájízem szerint, hogy túlzottan is caldwelles lett. Mivel ugyanezt a Jégkoronával nem tettem meg - ott tényleg csak az általam szükségesnek vélt változtatásokat végeztem el, a sztoriba csak minimális mértékben nyúltam bele -, elég egyértelműen elüt egymástól a két stílus. Emiatt döntöttünk úgy, teljes mértékben egyetértve, hogy bár mindkét regényhez egyformán közünk van, a Testvérbosszú az én nevem alatt, a Jégkorona pedig Morrisé alatt jelenjen meg. (A Lendor c. novella pedig eredetileg is Morris műve lett volna.)
  
Ha már tudok pontosabb adatokat a megjelenéssel kapcsolatban, jelezni fogom.

Forrás: http://cherubion.hu/forum/viewtopic.php?pid=49628#p49628