2016 tavaszi fantasy könyvmegjelenések - Agave, Cherubion, Delta Vision, Fumax, Gabo, Tuan

Írta: Aldyr - 2016. 02. 15. - 08:39

Robert Jackson Bennett: Lépcsők városa

Az ember jobb, ha óvatos, amikor olyan városban kell egy titokzatos gyilkos nyomába erednie, mint Bulikov. Mert itt a világ teljesen más szabályok szerint működik. Amikor a város isteneit elpusztították, uralmukat megdöntötték, imádatukat betiltották, a valóság szövete darabokra hasadt Bulikovban. A lépcsők azóta a semmibe vezetnek, a sikátorok a múltba nyíló átjárókká váltak, az utcákon a bűnözők nyomtalanul eltűnnek.

Shara Thivanit hivatalosan diplomataként küldte ide az elnyomó birodalom. Valójában viszont országa egyik legjobb kéme, akinek most egy gyilkost kell kézre kerítenie. Ahogy a nyomozás egyre súlyosabb titkokat tár fel, úgy rajzolódnak ki fokozatosan Shara előtt egy sötét összeesküvés körvonalai. A nő hamarosan gyanakodni kezd, hogy a szörnyű város uralkodói talán nem is haltak meg – és Bulikov kegyetlen uralma könnyen visszatérhet. FOLYTATÁS A TOVÁBB FELIRATRA KATTINTVA

"Óriási történet, szenzációs világépítés, és te jó isten, Sigrud karaktere. Imádni fogjátok Sigrudot."

Brent Weeks

"Varázslatos urban fantasy, ami az olvasót Escher-szerű lehetetlen helyszíneken és alternatív valóságokon keresztül vezeti… Az öreg istenek a változatosságukkal életre keltik e rejtélyes romokat, Shara bérgyilkos asszisztense pedig garantálja a szüntelen pörgést." Washington Post

"Egy minden részében eredeti, szürreális város… a valóban újszerű fantasyk kedvelőinek most Bulikovban van a helyük." New York Times Book Review 

Lev Grossman: A varázsló birodalma

"lassan elkészülünk Lev Grossman Varázslók-trilógiájának a befejező részével, A varázsló birodalmával (tavaszi megjelenés a cél)."

Eric Muldoom és barátai: Árnyelf (megosztott karakter, megosztott világ antológia)

Asslanthasi Aldyr, a sötételf mágus, szenvedélyesen kutatja a világ legeldugottabb szegleteit. Őrült kalandjai rendre próbára teszik varázslói képességeit. A karaktert megálmodó Eric Muldoom írásaiban főhősünk ősi kriptákban bolyong, majd elátkozott, tómélyi kastélyban keresi a gnóm királyok rég elveszett koronáját, aztán Mystrea hercegnő túlvilági birtokán vív küzdelmet a rivális démonlordok bajnokaival. Kalandjai végül egy varázslatos földalatti barlang-világba vezetik, furcsábbnál furcsább szerzetek közé, ahol egy démonfajzat sötét tervét kell meghiúsítania.

Tim Morgan elbeszélésében újfent megelevenedik Mystrea ördögi palotája, és a varázslóra kemény megmérettetések várnak...

Mickey Long a Halott Fennsíkra űzi hősünket a Holdfényjáró nyomában, lepusztult kastélyok kísértetjárta világába...

Sophie Muldoom egy ősrégi sárkányelf kódex keresését veti papírra, Soren Ward pedig a holdelfek királyságába repíti a mágust, egy tehetős elf úrhoz, ahol agyafúrt ellenfelek igyekeznek őt sarokba szorítani...

Douglas Rowland komor hangvételű kisregényében a Holdforduló fenyegető árnyéka múlt és jelen veszedelmes határmezsgyéjére hajtja az elfet. Lutarnita lovagok és könyörtelen zsoldosok szegődnek mellé, köztük egy sziklaelf, hogy megszerezzenek egy ereklyét Quennbrey várának rég halott mágusától...

John Caldwell regény terjedelmű elbeszélésében Aldyr megpróbáltatásai tovább fokozódnak. Quennbrey egyes szereplői visszatérnek, és a Dhun-Unn lápban rekedt varázsló jogosan érzi azt: itt és most eljött számára a vég!

Különlegesség! A magyar fantasy zsánerben ez a legelső "megosztott karakter" antológia. Azaz, bár a szerzők különbözőek, valamennyi írásban közös a főszereplő - Asslanthasy Aldyr - személye és a háttérvilág. Ilyen értelemben rendhagyó, igazi kuriózum tehát e kötet, célja azonban nem több, nem más, mint szórakoztatni a Tisztelt Olvasót. Kalandra fel!

Anthony G. Morris és John Caldwell: Vérrel írt sorsok (a Jégkorona folytatása) 

John Caldwell és Garry Hamilton & Benjamin Rascal: Tök Káosz

Skandar Graun, Yvorl isten félork harcos-papja unja magát Kirovangban. Amikor Trialcor hercege magához hívatja, hogy rangot adományozzon neki, kapva kap a lehetőségen. Azonban hamar kiderül, hogy átverték, és alig tud megmenekülni a neki állított csapdából. Egy világtól elzárt faluba, Kusenyatzba keveredik, melynek lakosai töktermelésből tartják fenn magukat, ám életüket megkeserítik azok a titokzatos tolvajok, akik éjszakánként lopják a termést. A csősz tehetetlen, megmagyarázhatatlan gyilkosságok is történnek, és a falusiaknak hősre van szükségük, aki megóvja a tökeiket. Skandar Graun csak ímmel-ámmal vállalja a méltatlan megbízatást, ám amikor kiderül, miféle tolvajokkal van dolga, torkán akad a zokszó…

A címadó kisregény mellé két közvetlenül csatlakozó történet, a Roahmyer, a Rettenetes és A farkasember utolsó éjszakája című novellák is bekerültek a kötetbe.

John Caldwell: A Káosz kincse (javított újra kiadás) 

Kalóztánc 2 (fantasy antológia)

Margit Sandemo: Kőfarkas – A Varázsjelek-sorozat 8. része

Ravn és társai hosszú és gyötrelmes keresés után végre rátaláltak a Holdboszorkány rejtekhelyére. A közelben egy hatalmas, a hegyből kivésett farkast ábrázoló szoborra bukkannak. Mielőtt a Holdboszorkány hazaér, meg kell fejteniük a rávésett varázsjeleket, ám feladatukat számtalan akadály nehezíti: soha be nem teljesülő szerelem, megtörhetetlennek tűnő átkok, a halálistennő, Hel ármánya és persze maga a Holdboszorkány.

Joshua Reynolds: Koponyák Útja – Gotrek & Felix regény

Gotrek és Felix: a Birodalom meg nem énekelt hősei, vagy nem többek egyszerű tolvajoknál és gyilkosoknál? Az igazság talán valahol a kettő között rejlik, és teljességgel attól függ, kit kérdezünk… Gotrek és Felix a Karak Kadrinon lévő törpe raktárhoz sietnek, és Garmr Káosz Hadúr egyik főseregének ostroma alatt találják. Amikor Vasököl Ungrim király a legendás „Koponyák Útjáról” mesél, és a gyűlölt ellenség arra tett kísérletéről, hogy portált nyisson a Káosz Síkjára, Gotrek megérzi, hogy hatalmas végzet vár rá – bár nem feltétlenül az a fajta, amit magának választana. Miközben a király tulajdon fia vezeti Pusztítókból álló seregét, hogy beteljesítse az ősi próféciát, úgy tűnik, Garmr számára elérkezett a győzelem órája.

Naomi Novik Rengeteg (GABO)

Nem csak sci-fivel készülünk a Könyvfesztiválra, ekkor fog ugyanis megjelenni Naomi Novik mesei elemekkel teli fantasy regénye, a Rengeteg is, aminek a megfilmesítési jogaiért nagy harcot vívtak a stúdiók. Novik világa hihetetlenül egyedi és új, amit azonban egy gyilkos erdőség, a rengeteg árnyékol be, amely az emberek elpusztítására tör. Ebben a világban él Agnieszka, a szertelen, kétbalkezes fiatal leány, egy faluban, ahonnan a Sárkány nevű varázsló tízévente elragad egy fiatal lányt. Idén mindenki legnagyobb meglepetésére Agnieszkára esik a varázsló választása, ezzel pedig egy félelmetes és lenyűgöző kaland veszi kezdetét.

Mary E. Pearson: Az árulás szíve (GABO)

Ha pedig ez még mindig nem lenne elég, a Könyvfesztiválra a GABO SFF YA alsorozatának új darabja, a tavalyi Az árulás csókja folytatása is érkezik Mary E. Pearsontól, Az árulás szíve. Ebben az első kötetből megismert Lia a megölésére küldött orgyilkos hazájába, Vendába kerül, eközben pedig egyre jobban elbizonytalanodik: aki meg akarta ölni, az most megmenti, aki elárulta, az a szabadságát áldozza felé érte, Venda pedig, amelynek hadserege meggyilkolta a szeretteit, talán mégsem olyan barbár hely, mint eddig hitte…

Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

Blaine McFadden hat hosszú évet átvészelt a brutális velanti börtönkolóniában, ahova gyilkosságért száműzték. A háború porig rombolta hazáját, Donderathot, és elpusztította a Felvirágzó Birodalmak mindennapjait segítő mágiát. Most Blaine egy csapat száműzött barátja kíséretében visszatér abba a kietlen pusztaságba, ahol a zabolázatlan mágia viharai szabadon dúlnak, és elképzelhetetlen szörnyetegek járnak-kelnek.

De még ez a káosz sem töri meg bennük a hitet, hogy a mágia újjáélesztésével feltámaszthatják a korábbi birodalmakat. Ennek a kulcsa viszont egy ősi, veszélyes szertartás, és egy maréknyi eltűnt túlélő felkutatása. MacFadden egyetlen reményét csupán kis létszámú, elkeseredett, sebtében összeszedett seregébe vetheti. Együtt, összefogva kell kitartaniuk a végsőkig, abban a tudatban, hogy amennyiben kudarcot vallanak, a Felvirágzó Birodalmak civilizációja is velük pusztul.

Greg Keyes: Lelkek ura

Negyven évvel az Oblivion-válság után halálos fenyegetés árnyéka borul Tamriel birodalmára. A magasban felbukkant egy titokzatos, lebegő város, Umbriel. Az új ellenség alatt gyorsan növekvő létszámú, iszonyatos hadsereg menetel. A Tamrielre támadó csapatokat a legkülönfélébb fajokhoz tartozó élőhalott katonák alkotják.

Számos életveszélyes kaland után Attrebus herceg, a birodalom trónörököse még mindig azért küzd, hogy megszerezzen egy elrejtett varázskardot. Csak Umbra segítségével pusztíthatja el az iszonyatos repülő várost.

Közben a fővárosban életveszélyes felfedezések várnak Colinra, a titkosrendőrség ifjú ügynökére. Rájön arra, hogy az árulókat a birodalom legmagasabb rangú vezetői közt kell keresni. Igencsak megnehezíti a munkáját, hogy nyomozás közben beleszeret egy titokzatos szépségbe. A történet harmadik hőse, Annaïg még mindig Umbriel foglya. Konyhai rabszolgaként kénytelen kiszolgálni a város sötét nagyurát, akinek éhségét csak eleven lelkekkel lehet csillapítani.

Ennek a három botcsinálta hősnek kellene megmentenie egész Tamrielt. Hogyan sikerülhet ez nekik, ha még saját magukat sem tudják megmenteni?

A számos díjjal kitüntetett Elder Scrolls-sorozat világában játszódó regény a Pokoli város folytatása. Az izgalmas történetből kiderül, hogy mi történt az Elder Scrolls IV: Oblivion eseményei után. Ez a játék 2006-ban elnyerte az év legjobb számítógépes játéka címet.

Piers Anthony: Roogna-kastély

Millie, Dor dajkája kísértet volt 800 évig. Xanth mágiájának hála, most újra élő, őrjítően vonzó nő. Bármely férfit megszerezhetne magának, akit akar… kivéve azt az egyet, akit tényleg akar: Jonathant, a zombit. Dor, Bink és Kaméleon fia immár tizenkét éves, teljes jogú varázsló, és Xanth trónjának várományosa Trent Király után. Trent úgy véli, itt az ideje, hogy a fiú leckét kapjon az önálló gondolkodásból és problémamegoldásból, amire majd szüksége lesz az uralkodáshoz.

A feladat szinte magától adódik: Dor induljon el, és szerezze meg a az elixírt, amellyel Jonathant vissza lehet hozni az életbe. A megoldás azonban nem túl egyszerű: Az elixír titkát csak a Zombimester ismeri – aki 800 évvel korábban élt, a Roogna-kastély építése idején.

Dor visszamegy hát a múltba, egy mágikus faliszőnyeg és egy speciális varázslat segítségével, ahol egy barbár megszálló testében találja magát – szemközt egy rémületes kinézetű óriáspókkal. Később találkozik a 800 évvel fiatalabb, de nem kevésbé elbűvölő Millie-vel, és ráébred, hogy jelenlegi teste egyáltalán nem tizenkét éves…

Xanth földjén új hősök veszik át a stafétabotot, de az előttük álló akadályok semmivel sem egyszerűbbek, vagy kevésbé veszélyesek, mint eddig. Sőt talán még nehezebbek, hiszen Xanth múltjában a mágia még nyers és kiforratlan. Dor azonban ugyanolyan szívós és kitartó, mint az apja… És ugyanolyan hűséges Xanth földjéhez és uralkodójához, aki ezúttal Roogna Király.

Abraham Merritt: Istár hajója

Egy ősi mezopotámiai lelet, egy drágakövekből kirakott hajócska varázskörébe vonja John Kentont, a megkeseredett szívű világháborús veteránt. Kaput nyit számára egy titokzatos világba, ahol a jó élesen elkülönül a gonosztól, a fehér a feketétől: a fedélzetén Nergal, a holtak ura vívja örök viszályát Istárral, a szerelem úrnőjével. De bármilyen egyszerűnek tűnik ez a világ, Kenton nem egykönnyen találja meg benne a helyét. Számos próbatételen kell átesnie, mire megküzdhet Nergal papjával és elnyerheti Istár papnőjének kegyeit. És a kalandjai ezzel sem érnek véget: az istenek viszálya éppoly örökkévaló, mint az általuk bejárt égi pálya a Hét Jegy Házában, hiszen abból fakad, hogy egyszer, valaha rég, egy kurta-kurta időre szerették egymást. Győzelmek és vereségek várnak Kentonra, bajtársakat és ellenségeket szerez, hogy végül a varázslók szigetén nézzen szembe a végzetével. Akármi történjen is, más ember lesz belőle, amikor visszatér… ha visszatér.

Az Istár hajója nélkül, ha Merritt sohasem írta volna meg, egészen másképpen festene a jelenkori fantasztikus irodalom.

– Brian M. Stableford

Robert Jordan: A káosz ura - I.-II. kötet

A káosz elszabadult. Háborúk, felkelések robbantak ki szinte minden országban, az időjárás megbolondult. Az életben lévő Kitaszítottak legalább annyira vetélkednek egymással, mint amennyire Rand ellen szervezkednek, ráadásul a Sötét Úr tervei és tettei néha még őket is meglepik. A Fehér Torony kettészakadt. A fehérköpenyek saját céljaikért küzdenek, háborúkat szítanak, és lázadásokat fojtanak el. Az aielek továbbra is megosztottak, a saidókat nem sikerült teljesen elpusztítani. És mindannyian egyszerre akarják támogatni és irányítani Randet.

Mat közben egy zsoldoscsapat vezére lett, Perrin pedig a Folyóköz ura, ám egyikük sem elégedett a helyzetével. Elayne 

és Nynaeve beavatottként próbálják kijátszani az aes sedai-­ok felügyeletét, Egwene pedig továbbra is a tudós asszonyoknál tanulja az álomjárás fortélyait. Bármit is tesznek azonban, nem szabadulhatnak Rand al’Thor, az Ujjászületett Sárkány, a világ legerősebb ta’verenjének hatása alól.

Rand előtt pedig csupán egy feladat áll: úrrá lenni a káoszon…

Stina Leicht: A fájdalom kék ege

Anthony Ryan: A tűzkirálynő (Hollóárnyék-trilógia 3.)

A New York Times bestseller trilógia zárókötetében Ryan lezárja Vaelin történetét. A hazánkban is zajos sikert aratott A vér éneke és A várúr után a harmadik könyv is bőven tartogat meglepetéseket a sorozat rajongói számára. A szokásos módon igen tartalmas kötet márciusban érkezik.

Brian McClellan: Őszi köztársaság (Lőpormágus-trilógia 3.)

A Brandon Sandersonhoz sokszor hasonlított McClellan Lőpormágus-trilógiájának harmadik kötetét azért hoztuk előbbre március vége/április elejére, hogy a szerző budapesti látogatásán már dedikáltathassák majd az olvasók. A hard fantasyként is rangsorolt trilógia befejező kötetével egy újabb n

A. M. Aranth: Oculus (Főnix)agyszabású fantasy-sorozatunk zárul le, amely a hagyományos fantasy és a meglepetéseket kedvelők körében is nagy népszerűségnek örvend.

Az Oculus Avalon utópisztikus világába kaluzolja el az olvasót: a szinte teljesen erőszakmentes, fejlett technológiájú civilizáció békében él. 

Avalonon tökéletesen megfér egymás mellett a kereszténység és a buddhizmus, a japán és az ír kultúra keveréke határozza meg a világot.

Azonban Avalon beteg.

Negyven és ötven éves koruk között az emberek látása rohamosan romlani kezd, amíg teljesen meg nem vakulnak egy élősködő amőba miatt, amire nincs gyógyszer, nem lehet megelőzni és nem lehet meggyógyítani. És mivel az amőba szinte semmit nem hagy a látáshoz kötődő érzékszervekből, még gépekkel sem sikerült pótolni a szemet.

Ezért az Idősek, a már megvakult tudósok és gazdagok oculust vásárolnak maguknak – olyan fiatalokat, akiket szüleik már kicsi korukban eladnak, hogy majd egykor egy tehetős ember szemévé váljanak, neki lássanak. Az oculus ezzel együtt megszűnik ember lenni, nem tekintik önálló személyiségnek – kevesebb lesz, mint egy rabszolga.

És vannak, akiknek ez nem tetszik.